ICONSOS'a Hoş Geldiniz

KONGRE ÇAĞRI BROŞÜRÜ İÇİN TIKLAYINIZ

III. ULUSLARARASI NEW YORK KÜLTÜREL ETKİLEŞİM VE AKADEMİK ÇALIŞMALAR KONGRESİ

29-30 MAYIS 2021.

ONLINE KATILIM

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler ve Kıymetli Araştırmacılar,

2019 yılının aralık ayında Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa zamanda hepimizin hayatına girerek, bizleri günden güne dijitalleştirip kapsamlı bir dönüşüme hazırlayan COVID-19 salgını, devlet-toplum, toplum-birey ve birey-birey ilişkilerinin yeniden şekillendiği; dünümüze ve bugünümüze dair birçok ezberin yeniden sorgulandığı bir dönemi beraberinde getirmiştir.

Bu süreç bilimsel çalışmalar yürüten biz değerli akademisyenleri, öğrencileri ve araştırmacıları yeni alternatifler aramaya itmiştir. Tam da bu noktada teori ve pratiğin bir arada ele alınacağı ve yeni araştırma bulgularının sunulacağı, 29-30 Mayıs 2021 (katılımcıların müsaitlik durumlarına göre) tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz III. Uluslararası New York Kültürel Etkileşim ve Akademik Çalışmalar Kongresi siz değerli bilim insanlarını ve adaylarını, çalışmalarınızı küresel bir ortamda sunacağınız, yeni kültürler ile tanışabileceğiniz kapsamlı bir araştırma dünyasına davet etmektedir.

Tüm dünyayı hızlı bir şekilde etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin yarattığı küresel ekonomi, sağlık, sosyal ve çevresel sorunlarla birlikte "normal" kavramının sorgulanmaya başlandığı yeni bir düzene adım atılmış oldu. Küresel boyutta her alanda sürdürülebilirliğin oluşturulması için yeni normallere adapte olmaya çalıştığımız bu düzende siz değerli bilim insanlarının yaptıkları çalışmalar ile bilime katkılarının konuşulacağı bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır.

Bu sebeple daha önce 2017 ve 2019 yıllarında New York Albany’de yüz yüze gerçekleştirdiğimiz serimizin üçüncüsünün ilk kısmını, dönemin şartlarına uygun olarak 29-30 Mayıs 2021 tarihlerinde ZOOM üzerinden online bir şekilde gerçekleştireceğiz.

Kongrede sunulan bildirilerin özetleri veya tam metinleri, yazarın isteğine bağlı olarak elektronik ortamda E-BABİL Yayınevi bünyesinde hazırlanan ISBN’li Kongre Bildiri Kitabında yayınlanacaktır. Ayrıca, seçilen bildiriler anlaşmalı olduğumuz Literatürkacedemia, NFK, Babil Yayınevleri tarafından çıkarılacak uluslararası kitaplarda veya dergilerde yayımlanabilecektir.

Son olarak Türkiye nezdinde kongremiz Üniversitelerarası Kurul, YÖK Akademik Teşvik (%53 Yabancı Katılımcı) ve Doçentlik kriterlerini (8 Farklı Ülkeden Katılım) sağlamaktadır.

Konular

ONLINE KATILIM

ZOOM'LA ONLINE OTURUM
Zoom-Logo

EKİBİMİZ

Spence

Prof. Dr. Lawrence Spence

Misafir Konuşmacı Purdue University, USA
Hasan Koni

Prof. Dr. Hasan Köni

Misafir KonuşmacıRDSI Baş Danışmanı, Bilim Kurulu Üyesi Türkiye
Erol KALA

Prof. Dr. Neslihan Doğan-Sağlamtimur

Misafir Konuşmacı Bilim Kurulu Üyesi, Niğde Ömer Halisdemir Universitesi, Türkiye.
kasteran

Marjan Kasteren

Kongre Başkanı Purdue University, USA.
Ali BİLGİLİ

Prof.Dr. Ali BİLGİLİ

Bilim Kurulu Başkanı Ankara Universitesi, Türkiye.
Kenan Dagci

Prof.Dr. Kenan DAĞCI

RDSI Başkanı Bilim Kurulu Üyesi, New York.
Muhlise Çoşkun

Prof.Dr. Muhlise ÇOŞKUN ÖGEYİK

Misafir Konuşmacı Trakya Üniversitesi, Türkiye.
Rina Demjaha

Dr. Rina Demjaha

Misafir Konuşmacı Kosova

Kongre Koordinatörleri

Baha Ahmet YILMAZ

Baha Ahmet YILMAZ

ICONSOS, Istanbul Üniversitesi Türkiye
Zelal ADANMIŞ

Zelal ADANMIŞ

Regional Development Studies Institute (RDSI) Turkey
Merve ACAR

Merve ACAR

HIFODER, Yıldız Teknik Üniversitesi Türkiye
Tuba FIRAT

Tuba FIRAT

Yalova Üniversitesi Türkiye

Kongre Afişleri


afis-tr

Yayınlar

ÖNEMLİ TARİHLER

Supported by RDSI